^Powrót na górę

1,5% dla Stowarzyszenia

Nasze Stowarzyszenie ma status
Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
,

dlatego 1,5% podatku za 2023 rok możecie Państwo przekazać na rzecz naszego stowarzyszenia wpisując w formularzu PIT nasz
nr KRS: 0000365581
i w polu Cel szczegółowy 1,5%
nazwę Stowarzyszenia.

 

 

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za Wasze wsparcie.

Miejsce parkingowe

Jak uzyskać zastrzeżone miejsce postojowe w pobliżu miejsca zamieszkania:

Wyznaczenie ogólnodostępnego zastrzeżonego miejsca postojowego (parkingu) może starać się:

  • osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności (I grupa inwalidzka),
  • oraz osoby z umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności (odpowiednio inwalida II lub III grupy), jeśli niepełnosprawność dotyczy narządów ruchu lub jest związana z chorobami, które mają wpływ na sprawność ruchową (wymagane jest orzeczenie lekarza).
  • osoba opiekująca się osobą niepełnosprawną, posiadająca:
- zaświadczenie o pobieraniu zasiłku pielęgnacyjnego (np. na dziecko), uzupełnione zaświadczeniem lekarskim o niepełnosprawności lub poważnej chorobie
- dokument: książeczkę ZUS lub orzeczenie komisji lekarskiej stwierdzającej, że osoba jest niepełnosprawna, korzysta z pomocy osób trzecich lub ma duże trudności w poruszaniu się.

Miejsce, w którym zostanie wyznaczony parking nie może utrudniać ruchu.

Aby złożyć podanie o wyznaczenie miejsca parkingowego należy ustalić, kto jest właścicielem drogi, przy której chcemy to miejsce mieć. Możliwe są dwie sytuacje:

  • parking ma znaleźć się na "drodze wewnętrznej" np. osiedlu, podwórku - wówczas na wyznaczenie parkingu musi zgodzić się zarządca terenu: Spółdzielnia, PGM.  Nie ma obowiązku zatwierdzenia projektu w Zarządzie Dróg Miejskich.
  • parking ma znaleźć się na drodze publicznej (np. przy bloku) i jest dostępny dla wszystkich uprawnionych - wówczas wniosek o jego wyznaczenie składa się w:

Zarządzie Dróg i Transportu

ul. Piotrkowska 175

tel. (42) 638-49-11        (42) 638-49-59

Godziny pracy:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 8.00 do 16

wtorek od 9.00 do 17

 

Do podania, które składamy do odpowiedniej ze względu na usytuowanie miejsca parkingowego instytucji musimy dołączyć legitymację zaświadczającą o prowadzeniu samochodu przez osobę niepełnosprawną.

Jeśli nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie, to wszelkie czynności związane z wyznaczeniem koperty (namalowanie znaków, ustawienie znaku informacyjnego) leżą po stronie urzędu - wnioskodawca nie pokrywa kosztów z tym związanych.

Procedura uzyskania miejsca parkingowego trwa około miesiąca.

Na tak wyznaczonym miejscu mogą parkować wszelkie osoby do tego uprawnione (posiadacze kart parkingowych), nie będzie ono zarezerwowane wyłącznie dla osoby wnioskującej o jego utworzenie.

 

Copyright © 2013. SMW  Rights Reserved.